Dżamble - czyli plastyczne spotkania z literaturą

 

Warsztaty mają na celu zaprezentowanie dzieciom ważnych i wartościowych utworów literackich, przeznaczonych dla dzieci w tym wieku. Zajęcia kształtują u dzieci potrzebę kontaktu z literaturą i utrwalają motyw literacki. Oprócz tego, poprzez plastyczne nawiązanie do lektury, mają za zadanie wyzwalać kreatywność i zaspokajać u dzieci potrzebę działania plastycznego, artystycznego i twórczego.

Schemat warsztatów zawsze jest podobny: czytanie dzieciom utworu literackiego, wspólne omawianie go, rozmowa dotycząca upodobań i doświadczeń dzieci, nawiązująca w sposób bezpośredni lub pośredni do lektury oraz działanie plastyczne dostosowane do możliwości dzieci.

Wybrane utwory literackie i tematy prac plastycznych:

„O żeglarzach Dżamblach” Edwarda Leara – „Dżamble to my!”,

„Pluk z wieżyczki” Annie M. G. Schmidt – „Domek dla Pluka”,

„Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla – „W pogoni za białym królikiem”,

„Gruffalo” Julii Donaldson – „Las Gruffalo”

i wiele wiele innych.

 

Dzień tygodnia:

Niedziela

 

Dwie grupy wiekowe:

I. Wiek 3-4 lat

II. wiek 5- 7 lat

Godzina:

11:30- 13:00 I grupa (wiek dziecka: 3-4 lata)  

13:15- 14:35 II grupa(wiek dziecka: 5-7 lat)

Czas trwania:

90min

Cennik:

30zł za zajęcia jednorazowe

110zł za 4 spotkania (do wykorzystania w przeciągu trzech miesięcy)

Cena dla Rodzeństwa ( za dwie osoby): 50 zł

 

Cena dla klientów posiadających kartę Sodexo:

25,50zł za zajęcia jednorazowe

95,70zł za 4 spotkania (do wykorzystania w przeciągu trzech miesięcy)

 

Prowadząca zajęcia: Katarzyna Kloska

Absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, studentka II roku studiów uzupełniających magisterskich na tym samym kierunku. Wielbicielka literatury dziecięcej i sztuki współczesnej, współwłaścicielka bogatego domowego księgozbioru. Uważa dzieciństwo za najważniejszy okres w życiu i twierdzi, że każde dziecko posiada tak bogatą wyobraźnię i wrodzoną kreatywność, że może zadziwić wszystkich dorosłych świata, tylko czasem trzeba pomóc mu rozwinąć skrzydła.

Prywatnie mama Zosi, Hani i Jasi. Codziennie dostaje zastrzyk energii od dzieci, których nieokiełznana pomysłowość pozwala przełamać szarą rzeczywistość.

Odbywa praktyki i staże w przedszkolach, szkołach i ośrodkach kultury. Tworzy i realizuje projekty warsztatów artystycznych, współpracuje z Teatrem Rodziców, działającym przy Stowarzyszeniu Młoda Alwernia.